Haber

Van’da depremzedeler için 120 kadın kursiyer seferber oldu

Van’ın Özalp ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) bağlı Aile Destek Merkezi’ndeki (ADEM) kursiyerler, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenenler için battaniye, iç çamaşırı ve eşofman dikti. .

Merkez bünyesindeki atölyenin merkezine gelen 120 kursiyer kadın, depremzedelerin yaralarına yönelik yardımları güçlendirmek için çalışmaya başladı.

Atölyede vardiyalı çalışan bayanlar, Kaymakamlığın sunduğu takviyelerle deprem bölgesine gönderilmek üzere iç çamaşırı, eşofman ve battaniye dikti.

Çocuklar için oyuncak da yapan kursiyerlerin ürettikleri eserler paketlenerek ilgili kurumlara teslim edildi.

Kurs öğretmeni Neslihan Öztürk, yetişkinler ve çocuklar için iç çamaşırı, eşofman ve battaniyenin yanı sıra bere ve atkı diktiklerini söyledi.

Kadınların da ellerinden geldiğince çalışmalara destek verdiğini belirten Öztürk, “Yastık kılıfı, çarşaf, battaniye de yapıyoruz. Günde 200 eşofman ve battaniye üretiyoruz. Şimdiye kadar bir tırı depremzedelere gönderdik. diktiklerimizi ilçemize gelen depremzedelere ulaştıracağız.Felaket olmasın.” söz konusu.

ADEM Proje Koordinatörü Seven Ertaş, üretimi artırarak daha fazla insanın ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini belirterek, “Bize kumaş desteği olarak gönderiyorlar. Daha fazla kumaş desteği sağlanırsa bu yardımları sürdürmeyi hedefliyoruz. Kaymakamımız Muhammed’e teşekkür ediyoruz. Emin Nasır ve bize destek olan herkes.” dedi.

haber-suluova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu