Haber

İrlanda’daki Sinn Fein lideri Filistin’e destek açıklaması yaptı

İrlanda’daki ana muhalefet partisi Sinn Fein’in lideri Mary Lou McDonald, “Gazze’de öldürülen çocuklarla, çocuklarının cansız bedenlerini kollarında tutan Gazzeli annelerle ilgili uluslararası hukuk nerede?” Sözleriyle Filistin’e desteğini yineledi.

Sinn Fein’in yıllık parti toplantısında konuşan McDonald, İsrail’in işlediği suçlara karşı ülkelerin eylemsiz kalmasını eleştirdi.

“Gazze’de öldürülen çocuklar için, çocuklarının cansız bedenlerini kollarında tutan Gazzeli anneler için uluslararası hukuk nerede?” McDonald, kendi sözleriyle, İsrail’in faaliyetlerinin “cezalandırılmadan devam etmesine izin verilemeyeceğini” belirtti.

McDonald, İrlanda hükümetinin İsrail’i Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne göndermesi ve İsrail Büyükelçisini ülkeden ihraç etmesi gerektiğini söyledi.

Parti sözcülerinden Matt Carthy, Filistin’i desteklediğini belirterek, “Nasıl ki dünyanın her köşesinden, her ırktan, her inançtan, binlerce ve milyonlarcamız yüksek sesle ve gururla beyanlarda bulunanlarla birlikte duruyoruz.” hepsi Filistinli!” söz konusu.

Carthy, İrlanda’daki Filistin misyonunun başkanıyla da görüşen Büyükelçi Dr. Jilan, Vehbi Abdulmecit’i sahneye davet ederek, “İrlanda halkının Gazze ve Filistin halkıyla yakınlığını yansıtan bir karşılama yapmanızı istiyorum” dedi. ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu