Haber

Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Disney+’ın Atatürk dizisini yayınlamama kararını yine eleştirdi

Yine Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, “Mustafa Kemal Atatürk dizisini yayınlamama kararı alan Disney+ yöneticilerinin bu tavrı tek taraflıdır ve Türkiye’ye ve Türk halkına yönelik nefret niteliği taşımaktadır.” söz konusu.

Bekin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Karadeniz Tahıl Girişimi’nin Birleşmiş Milletler nezdinde yeniden İstanbul’da toplanmasının şart olduğunu söyledi. Bekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleşen telefon görüşmesini değerli bir adım olarak gördüklerini söyledi.

İslamofobi anlayışıyla İslam’ın korku ve nefretin simgesi haline getirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Bekin, İsveç’te bu bağlamda Kuran’a yönelik saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Bekin, İsveç makamlarını bu konuda sorumlu davranmaya davet etti.

Disney+ dijital medya hizmet sağlayıcısının Atatürk dizisini platformunda yayınlamama kararıyla ilgili olarak Bekin, “Mustafa Kemal Atatürk dizisini yayınlamama kararı alan Disney+ yöneticilerinin bu tavrı doğası gereği tek taraflıdır. Türkiye’ye ve Türk halkına düşmanlık.” değerlendirmesini yaptı. Muhalefet partilerinin konuya ilişkin tutumunu da eleştiren Bekin, “Türkiye’nin bekasına yönelik bu tür olaylarda sessizliği tercih etmeleri kabul edilemez.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu