Teknoloji

QCY T13 ve T13 ANC Kulaklık İncelemesi

Soğuk kış günleri artık geride kaldı. Rüzgara karşı özgürce yol alabileceğimiz günler var önümüzde. Nitekim bu seyahatlerin ortasında da kulaklıklar yer alıyor. En sevdiğiniz müzik eşliğinde kumsalda güneşlenirken kulaklığınızı takıp güneşlenmeyi kaçınız özlediniz?

Bugün dünyanın en iyi 5 kulaklık üreticisinden biri. QCY’nin T13 ve T13 ANC’si Kulaklık modellerini inceleyeceğiz. Tamamen fiyat performans odaklı olan bu kulaklıklar rakipleri gibi binlerce TL yerine çok daha uygun fiyata geliyor. Buna rağmen oldukça başarılı bir performans vaat ettiğini söyleyebiliriz. Öyleyse hızlıca incelememize geçelim.

QCY T13 ve QCY T13 ANC’nin ses performansıyla başlayalım: Fiyat için ne sunuyorlar?

Öncelikle bu iki kulaklık arasındaki en önemli fark aktif gürültü engelleme özelliği. Bunun dışında ufak tefek farklılıklar olsa da hem tasarım hem de performans olarak birbirlerine yakınlar. QCY T13 ile yaptığım incelemelerde kulaklığın ses performansının kaliteli müzik dinlemek için yeterli olduğunu gözlemledim. Ses seviyesi açısından da işini iyi yapan QCY T13, 7,2 milimetreDinamik sürücülere sahiptir.

QCY T13 ANC’ye geldiğimizde aktif gürültü önleme Sizi doğrudan müziğin içine çekecek bir deneyim sunar. 10 milimetrelik dinamik sürücülerle gelen T13 ANC, incelememe göre tam bir fiyat performans ürünü.

QCY T13 ve QCY T13 ANC’nin geniş bas performansı sizi müziğe kaptıracak.

QCY T13 ve T13 ANC’nin başarılı yönlerinden biri bas performansıdır. Baslı müzik dinlemeyi seven ancak çok yüksek fiyatlara kulaklık almak istemeyen kişiler için temiz ve yüksek bas seviyesine sahip kulaklıklar rahatlıkla tercih edilebilir.

QCY T13 ANC’deki etkili gürültü azaltma özelliği ile kendinizi ortamdan izole edebilirsiniz.

QCY T13 ANC’nin burada biraz ayrılması gerekiyor. Aktif gürültü önleme, özellikle son yıllarda kulaklıklarda ayırt edici bir özellik haline geldi. Kulağınıza verdiği frekans ile dış sesi kesen kulaklıklar sizi gereksiz gürültülerden uzak tutar. QCY T13 ANC’nin aktif gürültü önleme özelliğine baktığımda, rahatsız edici ortam gürültüsünü çok fazla bunaltıcı olmadan kesebildiğini gördüm. Bu, QCY T13 ANC’nin binlerce TL’lik bulucusudur. ANC’lkulaklıklara iyi bir alternatif olduğunu gösteriyor.

Her kulaklıkta iki adet olmak üzere toplam 4 adet mikrofon ile sesiniz karşı tarafa net bir şekilde iletilir.

Her iki kulaklık modelinde de toplam 4 mikrofon deliği bulunur. incelemelerimde sesli aramalarda mikrofonlar yettiğini gördüm. Çok mükemmel değiller ama görüştüğüm kişilerden beni anlayabilecek geri bildirimler almak bu noktada yeterliydi.

QCY T13 ve QCY T13 ANC şık tasarımları ile kulağınıza tam oturur.

QCY T13 ve T13 ANC örnek olmalarına rağmen farklı tasarımlara sahiptirler. T13’ün kutusu daha köşeli olsa da, kulaklıkların kendisi için oval bir tasarım tercih edilmiş. T13 ANC Öte yandan kutunun çok daha oval bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Kulaklık kısmında ise hem köşeli hem de oval bir tasarım karıştırılarak kullanılmış. Her iki kulaklık tasarımı da kulağınıza rahat oturuyor diyebilirim.

QCY T13 ve QCY T13 ANC’nin kutuları uzun pil ömrü, kaliteli malzeme kalitesi ve rahat taşınabilirliği ile öne çıkıyor.

Kablosuz kulaklıkların değerli özelliklerinden biri de kutularıdır. Uzun süreli pil ömrü sunarak sağlam olmaları gerekir. QCY T13 modelinin kutusunda 400mAh bataryaya sahiptir.Bu şarj ile kulaklıkla 8 saat, kutuyla birlikte 40 saat kullanım elde edebiliyorsunuz.

QCY T13 ANC’ye baktığımızda MNS’nin etkisiyle bu sürenin kısaldığını görüyoruz. T13 ANC de kutusunda 400 mAh pil barındırıyor ancak aktif gürültü engelleme özelliğinden dolayı daha fazla güç tüketen kulaklık, 7 saatlik şarjla; Kutusu ile birlikte 30 saat kullanım imkanı sunar. İncelemelerimde her iki kulaklığın da pil ömürlerinin yeterli olduğunu gözlemledim.

QCY T13 ve QCY T13 ANC suya ve tere dayanıklıdır.

QCY’nin fiyat performans kulaklıkları T13 ve T13 ANC, IPX4 sertifikası ile geliyor Su sıçramalarına ve tere karşı güçlü olan kulaklığı spor gibi terlemeye neden olan alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hadi birlikte olalım; QCY T13 ve QCY T13 ANC’nin maliyeti nedir? Satın alınabilir mi?

QCY’nin T13 ve T13 ANC kulaklıkları incelememizi özetlemek gerekirse her iki kulaklığın da son derece başarılı olduğunu söylemek gerekiyor. QCY T13’ün 368 TL gibi çok uygun bir fiyata satışta olduğunu söyleyelim. QCY T13 ANC şu anda satışa sunulmamaktadır. Bu kulaklığın yakında piyasaya çıkması bekleniyor. İyi bir kulaklık almak istiyor ancak çok para harcamak istemiyorsanız bu iki kulaklığı tercih edebilirsiniz. QCY T13’ü satın almak istiyorsanızTrendyol ve Hepsiburada linklerine de ulaşabilirsiniz.

Webtekno Plus kanalımızda bu iki kulaklık için hazırladığımız inceleme görselini de aşağıdan izleyebilirsiniz.

haber-cumra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu