İş

ORSİAD’dan “Her fabrika depremzedeye geçici barınma ve kalıcı iş imkanı sağlamalı” çağrısı

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici, İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Lideri Levent Çamur, sanayicileri depremzedelere destek olmaya davet ederek, “Ülke genelinde onbinlerce fabrika en az bir depremzedenin iki kişilik barınma ihtiyacını karşılarsa” dedi. Aileden bir kişiye istihdam sağlarsanız, yaralar daha çabuk sarılır. , Devlet-Millet daha çabuk iyileşir.” sözünü kullandı.

Çamur, yaptığı yazılı açıklamada, depremzedelerin şu an en büyük sorununun barınma ve iş olduğunu belirtti.

Ankara’da başlattıkları ve ülke geneline yaygınlaştırmayı hedefledikleri “Deprem Mağdurları Barınma ve İş İmkanı Projesi” için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na da başvurduklarını belirten Çamur, “Ülkemize, milletimize, devletimiz bu kara günleri hep birlikte nasıl aşabiliriz bunun mücadelesini veriyoruz.Her fabrikanın bir depremzedeye geçici barınma ve kalıcı iş imkanı sağlaması zor değil.ORSİAD olarak biz de kampanya başlattık.” değerlendirmesini yaptı.

“Kampanya çığ gibi büyüyecek”

Çamur, depremzedeler için lojman tutmaya ve ihtiyaçları olan malzemeleri almaya başladıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Ailelerinden bir kişinin de işe yerleştirilmesi için süreç başladı. Davetimize kulak verecek sayısız sanayicimizin de desteğiyle kampanyamızın çığ gibi büyümesini temenni ediyoruz. Dünya genelinde onbinlerce fabrika olursa Ülkenin en az bir depremzedesinin barınma ihtiyacının iki yıl boyunca karşılanması ve aileden bir kişiye iş imkanı sağlanması, yaraların daha çabuk sarılması, Devlet-milletin daha çabuk iyileşmesi hedefleniyor.Proje kapsamında; her fabrikanın bulunduğu illerde en az bir depremzede aileyi kiralık konuta yerleştirmesi, meskeni geçindirmesi ve tefriş etmesi, evin iki yıllık kirasını karşılaması ve aileden çalışabilecek bir fert yerleştirmesi bir işte.”

osmaneli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu