Haber

New York’ta görev yapan Müslüman polislerden iftar yemeği

NEW New York Polis Departmanında (NYPD) görev yapan Müslüman polisler, New York’taki Müslüman cemaat mensuplarıyla geleneksel iftar programında bir araya geldi.

New York Müslüman Polis Derneği (MOS) tarafından NYPD genel merkezinde düzenlenen geleneksel iftar yemeğine NYPD’de görev yapan polisler, aileleri, Müslüman ülkelerden diplomatlar ve davetliler katıldı.

MOS Genel Başkan Yardımcısı Türk Komiser Ali Hammutoğlu’nun ABD İstiklal Marşı, dua ve Kuran-ı Kerim okumasıyla başlayan iftar programında, Müslüman polisinin sele karşı insani faaliyetlerini anlatan video sunumu yapıldı. Pakistan’da ve Türkiye ile Suriye’yi etkileyen sarsıntılar.

New York Müslüman Polis Derneği lideri Adeel Rana yaptığı konuşmada katılımcıların ramazan ayını kutladı ve dernek olarak NYPD ile birlikte şehirdeki Müslüman cemaatin ortasında güçlü bağlar kurmak için çalıştıklarını belirtti. .

Rana, “Bu gece, topluluğumuzun birliğini ve harika çeşitliliğini New York’ta benzersiz bir yerde kutluyoruz,” dedi. sözünü kullandı.

NYPD Emniyet Müdür Yardımcısı Edward Caban da iftar vesilesiyle Müslüman polisler ve ailelerinin arasında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

İftar programında New York sosyetesine yönelik özverili çalışmalarından dolayı 20 kişiye ve NYPD’de görev yapan başarılı polislere ödülleri takdim edildi.

Ödülü alanlar arasında Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ile Türk-Amerikan toplumunun bazı üyeleri de yer aldı.

haber-devrek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu