Ekonomi

Mehmet Şimşek’in “Geri dönmeyeceğim” iddialarına yanıt: Haber kasıtlı ve hayalidir

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji Bakanlığı’nın 16 Aralık 2022 tarihinde düzenlediği “Doğal Gaz Depolama Tesisi Kapasite Artırım Töreni”ne katılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kurdeleyi kesti. Şimşek’in bu hamlesi siyasi kulisleri harekete geçirdi ve akıllara “Nurettin Nebati’nin yerine Şimşek mi geliyor?” sorusunu getirdi.

YAKINLARINA “DÖNMEYECEĞİM” SÖYLEDİĞİNE İZİN VERİLDİ

Sözcü gazetesi, konuyla ilgili aylar sonra sessizliğini bozduğunu iddia ettiği Mehmet Şimşek’in yakın çevresine, “Geri dönmem. Bana görev verilse de orayı bana bırakmaz” dediği iddia edildi. dönmenin bir anlamı olmayacak.”

MEHMET ŞİMŞEK’TEN SOSYAL MEDYADAN ALAN TARTIŞMALARA CEVAP

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran tezlerin ardından Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Mehmet Şimşek, haberlerin kasıtlı ve hayal ürünü olduğunu söyledi.

“ŞAHSIMDAN DUYMADIĞINIZ HİÇBİR HABERE SAYGI GÖSTERMEYİN”

Şimşek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bugün Sözcü Gazetesi kaynaklı çeşitli platformlarda bana atfedilen değerlendirmeler ve haberler kasıtlı ve gerçek dışıdır. Seçim havasına girilen bu ortamda aziz milletimizden ricam, doğrudan duymadığınız hiçbir habere lütfen itibar etmeyin. benden. Saygılarımla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu