Haber

İsrail askerleriyle çıkan çatışmada 6 Filistinli yaralandı

RAMALLAH, 8 Haziran (Xinhua) — Filistin Sağlık Bakanlığı, Çarşamba gecesi Batı Şeria’nın Ramallah kentinde İsrail askerleriyle çıkan çatışmada en az altı Filistinlinin yaralandığını duyurdu.

Bakanlık, yaralanan 6 kişiden ikisinin gerçek kurşunla, diğerlerinin ise plastik mermiyle vurulduğunu açıkladı.

Filistinli güvenlik kaynakları ve görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre onlarca askeri cip ve zırhlı araçla bölgeye gelen İsrail askerleri, Ramallah’ta bazı mahallelere girerek çok sayıda binanın çatısına keskin nişancılar yerleştirdi.

Görgü tanıkları, İsrail askeri güçlerinin, bir İsrail hapishanesinde tutuklu bulunan ve 2022’de Kudüs’te iki uzaktan kumandalı bombalı saldırı düzenlemekle suçlanan Filistinli İslam el-Faruk’un evini çevrelediğini söyledi.

Görgü tanıklarına göre, taş atan onlarca Filistinli ile onları dağıtmak için göz yaşartıcı gaz, plastik ve gerçek mermilerle karşılık veren İsrail askerleri arasında şiddetli çatışmalar çıktı.

Batı Şeria’da Ocak ayının başından bu yana gerilim tırmanıyor. İsrail ordusu, Filistinlilerin saldırılarına karşı Filistin kasaba ve şehirlerine her gün baskınlar düzenliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu