Haber

İmamoğlu: Rüşvet operasyonuna kalkışanlara demokrasi tokatı vurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediyesi’nde gerçekleştirilen rüşvet operasyonuna ilişkin, “Burada şunu söyleyeyim, bu ve benzeri girişimlere kalkışanlar, itibarımızı zedelemeye çalışanlar, görecekler ki demokrasi tokadı alacaklardır.” Bu millettendir. Bu duyguyla Başkanımız Hasan Akgün’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” “Biz onun yanındayız” dedi.

Beylikdüzü’ndeki “Vira Kavşağı”nın açılış töreni Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış töreninin ardından Büyükçekmece Belediyesi’nde gerçekleştirilen rüşvet operasyonuyla ilgili konuşan İmamoğlu, “Çok gürültü çıkaracak adımlar atılıyor, operasyonlar duyuyoruz. Bir şeyler yapılıyor. Buradan söyleyeyim, girişimde bulunanlar Bu ve benzeri girişimlerle itibarımızı zedelemeye çalışanlar bunun aynı zamanda demokrasiye de bir tokat olduğunu göreceklerdir.” “Bu milletten yiyecekler. Bu duyguyla Başkanımız Hasan Akgün’e geçmiş olsun diliyoruz. Biz de onun yanındayız” dedi.

“BİZİM VE ÇALIŞANLARIMIZIN ARASINI RAHATSIZ ETMEYE ÇALIŞMAMALILAR”

AK Parti Adayı Murat Kurum’un İBB çalışanlarının özlük haklarına ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne çok başarılı bir endüstriyel ilişkiler süreci sağlıyoruz. Daha önce tüm sendikalarla yaptığımız gibi bunların arasında da sendikalar var. TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, Süreçleri bu kadar çeşitlilikle yöneten, çalışma barışını ve çalışan huzurunu en üst düzeyde tutan, geçmişten gelen tüm sorunları çözen, kadroya dahil olmayanları işe alan DİSK var mesela İETT’de olduğu gibi birçok konuda yenilikler yaptı ve insan kaynakları yönetiminde güçlü bir dönem geçirdi.Büyükşehir Belediyesi’nin başına getirdik.Şu anda halkımızın temel sorunu, ekonomik anlamda temel sorunu yüksek enflasyon. ve fiyat artışları çoğu zaman insanların ihtiyaçlarının artmasına neden oluyor. Bugün 7 bin 500 TL’yi emeklilik için zorunluluk olarak gören bir anlayış bizde mevcut değil. Çalışanlarımızla ilişkilerimizi bozmaya çalışmayın. Bunu bile anlayamıyorlar. Anladıkları tek iş çantacılık veya benzeri işlerdir. Ekonomi denilince akla o geliyor, biz de şu anda maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızı düşünüyoruz. Kendi çalışanlarımızı bırakın, biz İstanbul’da yoksullukla mücadele etmek için canla başla mücadele ediyoruz. Enflasyonun artması nedeniyle yenilenmesi gereken şeyler elbette var. Maalesef 4-5 ay önce imzaladığınız toplu iş sözleşmesi için bile yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Çünkü aylık enflasyonun bile aslında 6,7,8’e ulaştığı ayları yaşıyoruz. Bunların hepsi gündemimizde. Atılan tweetlerin ya da yapılan çalışmaların pek değeri yok, sorumluluğumuzu çok iyi biliyoruz. Sanırım bu aynı zamanda sanal bir duyuru. Çalışanlarımızın haklarını ve kanunlarını korumayı çok önemseyen bir yönetimiz. “Bütün sorunları çözeceğiz” diye yanıtladı.

haber-susuz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu