Yaşam

Didim’de Tiyatro Aşkı Salona Sığmadı

Didim Belediyesi tarafından Didim Belediyesi Gençlik Merkezi & DİGEM Sanat Akademisi’nde sahnelenen “Şirin Baba ve Kelebek Avcısı” adlı müzikli tiyatro oyununa çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Çocukların tiyatro sevgisi salonlara sığmadı.

Didim Belediyesi çocuklara yönelik kültür sanat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Didim Belediyesi tarafından sahnelenen çocuk müzikal tiyatro oyunu “Şirin Baba ve Kelebek Avcısı” afet bölgesinden ilçemize gelen çocuklar ve aileleri tarafından büyük bir heyecan ve keyifle izlendi.

Didim Belediyesi Gençlik Merkezi, DİGEM Sanat Akademisi’nde düzenlenen ve katılımın yoğun olduğu tiyatro etkinliği öncesi bir konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Sevgili çocuklar, can yavrularımız, hepiniz hoşgeldiniz. İlçemize dışarıdan gelen çocuklar ve aileler, sizler Didim’in birer parçasısınız.

Sıcaklığımızı sizinle paylaşmayı seviyoruz. Sizi burada ortada görmek bir zevk, hepimiz ortadayız. Muhtemelen çoğunuz burada kalacak ve birçoğunuz memleketlerine döneceksiniz. Ama ne olursa olsun, buranın sizin ikinci eviniz olacağını asla unutmayın. Burada her zaman seni bekleyen sıcacık kalpler olacak. Sevgili çocuklar, bugün iyi eğlenceler, bol kahkahalar. Hepinize keyifli seyirler dilerim, sizi çok seviyorum.” sözlerini kullandı.

Başkan Atabay’ın konuşmasının ardından başlayan müzikli çocuk oyunu “Şirin Baba ve Kelebek Avcısı” büyük ilgi gördü. Salon doluyken 2 seans olarak planlanan tiyatro etkinliği, çocukların yoğun talebi üzerine üçüncü kez sahnelendi. Çocuklar ve aileleri, bu keyifli tiyatro etkinliğinde Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ovacik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu